خلاصه ای از رویداد ویژه اپل 2016 در 10 دقیقه،حتما تماشا کنید

سری جدید کامپیوترهای اپل بالاخره معرفی شدند و اپل از سه مک بوک پرو پرده برداشت. یکی 13 اینچ و بدون نوار لمسی و دو مدل 13 و 15 اینچی با نوار لمسی که به ترتیب قیمت هایی معادل 1499، 1799 و 2399 دلار دارند. از نظر خود بنده ورژن هایی که نوار لمسی دارن واقعا ارزش خرید بالایی دارند. 

یکی از بارز ترین ویژگی مک بوک پروی جدید، تجهیز آن به یک نوار نمایشگر است که اپل آن را Touch Bar نامیده است. شرکت یاد شده خبر می دهد که این نمایشگر، رتینا بوده و از ویژگی مالتی-تاچ هم بهره می برد. همانگونه که قبلا هم ذکر شده بود، تاچ بار در هر اپلیکیشن وظیفه ای خاص را بر عهده می گیرد تا نوع استفاده تان از آن اپ را بهبود و همچنین سرعت دهد.

همه این لپ تاپ ها به چیپ پردازشی جدیدی به نام T1 مجهز شده اند تا اثر انگشت کاربران در امنیت کامل قرار گرفته و مشکلی ایجاد نشود. خبر جالب اینکه اگرچه لپ تاپ ها به یو اس بی مدل سی مجهز شده اند و برای اتصال آیفون ها به مک بوک پرو جدید نیازمند مبدل هستید اما اپل جک هدفون را از کامپیوترهایش حذف نکرده.

در این رویداد بیشترین بحث در خصوص همین سه لپ تاپ بوده است. اما در حواشی این رویداد به Apple Tv و Apple Watch و سایر محصولات این شرکت و خبر های ریز و درشتی در خصوص آنها آشاره شد.

در ویدئوی زیر خلاصه ای از این رویداد را در حدود 10 دقیقه میبینیم.

درباره نویسنده

ساسان سلام زاده هستم متولد 1368، دانشجوی ارشد هوش مصنوعی. برنامه نویس، طراح وب. یکی از رویاهای کودکیم ساخت یک ربات دستیار هست چیزی که بتونه ۹۰٪ کارهای روزانه رو انجام بده، یه استارت هایی در این خصوص زدم...

3 دیدگاه

شما میتوانید برای این مطلب دیدگاه ارسال کنید.

یک پاسخ ارسال کنید.


+ 4 = هفت