درباره من

سلام
ساسان سلام زاده سلماسی هستم ، بنیانگذار مغزهای متفکر و در یک کلام طراح و توسعه دهنده وب و نرم افزار.

هرزگاهی شعرهای نو و سپید مینویسم. بیش تر کتابهای رمان و عملی و تخیلی رو مطالعه میکنم. ورزش اصلیم فوتسال هستش. شدیدا به سازهای موسیقی علاقه دارم ولی به خاطر مشغله هام نتونستم سازی رو کامل یاد بگیرم. نقاشی هم جز کارهایی هست که هرزگاهی یه دستی توش میبرم.

کدنویسی برام شبیه بازی کردن میمونه. بیشتر اوقات حس میکنم زبون کامپیوتر رو خیلی راحت تر از خودش درک میکنم. مثل خیلیا نمیگم گیک هستم ولی تصور زندگی بدون کدنویسی یکم سخت هستش smile

حوالی سال 1380 بود که با کامپیوتر آشنا شدم. قبل از اون هم بیشتر با وسایل الکترونیکی ور میرفتم از همون بچگی علاقه ی زیادی به برنامه نویسی داشتم تا اون حد که در رایانکی که داشتم یه محیط برنامه نویسی به اسم G-Basic وجود داشت با کلی تلاش سعی کردم توی اون قسمت برنامه جمع اعداد 1 تا 10 رو بنویسم. اولین روزی که کامپیوتر خریدم سعی کردم خودم واسش ویندوز نصب کنم. ویندوز ME که تازه اومده بود و روی بورس بود. چون سواد زبان آنچنانی نداشتم دیسک رو که داخل درایو گذاشتم میاورد Press any Key to boot from CD… و منم پشت سر هم همه دکمه ها رو فشار میدادم و کار نصب شروع میشد و دوباره ریستارت و دوباره من … ، خلاصه توی همون روز بالای 20 بار این عملیات پشت سر هم انجام شد و نتونستم ویندوز رو نصب کنم.

خلاصه یه مدت گذشت و اینارو هم یاد گرفتم و بعد حوالی سال 84 بود که مدارک رایانه کار درجه 1 و 2 و همچنین برنامه نویسی ویژال بیسیک رو گرفتم، و از همون روز تا به امروز که این متن رو می نویسم پیوسته در حال فراگیری برنامه نویسی بودم و هستم. رشته ریاضی فیزیک رو توی دوران دبیرستان تموم کردم، حوالی سال 85-86 بود که شرکت عصر جدید رو به اتفاق آقای آرش خدادادی ثبت کردیم و شروع به کار در زمینه کامپیوتر کردم. یادم هست کار طراحی وبسایت رو با گرفتم یک سفارش طراحی سایت در همون سالها شروع کردم با مدیریت محتوای PHP Nuke مشهد تیم. کلی روش کار کرده بودم میشه گفت همه جاش رو میتونستم تغییر بدم و نسبت به چیزی که میخوام Customize کنم بعدها کارشناسی مهندسی نرم افزار تبریز قبول شدم، مجبورا شرکت رو به حالت تعلیق درآوردیم. بعد یک مدت کار کردن به عنوان مدیر ارشد برنامه نویسی چندتا شرکت، شرکتی رو با آرمان هایی خاص تاسیس کردم.

شرکت داده پرداز مغزهای متفکر

البته بیشتر مغزهای متفکرش مدنظر بود اما میدونین که توی کشورمون ثبت شرکت هم واسه خودش هفت خان رستمی هستش… این شرکت بر پایه این شعار یا این حرف بنا شده :

هر آنچه در ذهن شماست را، خلق میکنیم

آخرای دوره ی کارشناسی با یک تیم جدید کارهای شرکت رو از سر گرفتیم و به موفقیت های خوبی هم دست یافتیم. بعد اتمام دوره ی کارشناسی تصمیم به ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خودم گرفتم ( هوش مصنوعی ) خلاصه کارهای شرکت زیاد شده بود و وقت واسه مطالعه نشد. اما با این وجود در رشته مورد علاقه خودم قبول شدم. و در حال حاضر در حال تحصیل در این رشته و ادامه کار شرکت مغزهای متفکر هستم.